• Treningi na basenie

25.03.2024

Zawodnicy Klubu ,,Olimp" spędzili dzisiejsze popołudnie na basenie ,,Słowianka ", gdzie trenowali przed zawodami, które już 10 kwietnia odbędą się w Gubinie. Trzymamy mocno kciuki

Opiekunami grupy są p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

• Konkurs "Drzewa w Polsce"

22.03.2024

21 marca 2024r. podsumowano Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „ Drzewa w Polsce”. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat krajowej szaty roślinnej. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do komisji wpłynęło blisko 50 prac. Uczestnicy zaprezentowali w swoich dziełach przeróżne techniki plastyczne a także popisali się swoją znajomością drzew rosnących na terenie naszego państwa. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a nagrody rzeczowe w 3 kategoriach otrzymali:

21.03.2024

Nareszcie nadeszła wiosna!

Dziś, 21 marca 2024r., w Naszym Ośrodku oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W ramach tych obchodów cała społeczność szkolna zebrała się licznie w świetlicy szkolnej.

Na początku imprezy, Dyrektor Ośrodka - Pani Zofia Dajczak, serdecznie powitała zebranych przedszkolaków, uczniów i nauczycieli oraz życzyła wszystkim udanego wiosennego świętowania.

• Wiosenny tydzień - dzień 4

21.03.2024

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego- na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa - uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki nie do pary

Zdjęcia wykonała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Weronika Więcławska.

A już jutro ostatni dzień "Wiosennego szalonego tygodnia" - czyli Dzień Piżamowy

• Zajęcia ogrodnicze w grupach wychowawczych

20.03.2024

Wiosna to czas budzenia się do życia całego roślinnego świata.

Niektórym z roślin, konieczna jest przy tym pomoc człowieka. Dlatego też wczoraj wychowankowie z II i III grupy wychowawczej postanowili pomóc wiośnie szybciutko zagościć w naszym internacie. W czasie zajęć, pod okiem wychowawców - Małgorzaty Jurcz i Gabrieli Demczur, uczestnicy zostali zapoznani z hodowlą poszczególnych kwiatów i roślin: stokrotek i rzeżuchy.

• Spotkanie z rzeźbiarzem

20.03.2024

Istnieje taki pogląd, że spotkanie z interesującym człowiekiem jest jak podróż po nieznanym lądzie. Trafiamy do krainy, w której wszystko jest dla nas nowe. Doświadczamy czegoś, o czym tylko słyszeliśmy, albo co widzieliśmy z daleka. Czasami podchodzimy do tego z dystansem i rezerwą, innym razem ciekawość zwycięża. Chcemy widzieć i wiedzieć więcej, pragniemy wzbogacać swoje doświadczenia, poszerzać horyzonty…

• Sesja fotograficzna

19.03.2024

Dziś w świetlicy szkolnej odbyła się sesja fotograficzna z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Przedszkolaki oraz uczniowie naszego Ośrodka mieli okazję stanąć przed obiektywem nauczycielki Pani Agnieszki Gierłowskiej, której pasją jest m.in. fotografia.

Zdjęcia wykonane podczas sesji zostaną wkrótce wykorzystane do wyrobienia tzw. e - legitymacji.

• Wiosenny tydzień - dzień 2

19.03.2024

Przywołujemy wiosnę!

Korytarze naszej szkoły nieprzypadkowo zdominował dzisiaj kolor zielony, ponieważ - w ramach "Wiosennego szalonego tygodnia" - obchodziliśmy "Dzień Żaby"

Zadaniem uczniów było założenie zielonych części garderoby - im więcej, tym lepiej I jak widać na zdjęciach - uczniowie bardzo się postarali - zwrócili uwagę nawet na dodatki (zielone sznurówki!).

• Klasowy ogródek w klasie I-II SP

18.03.2024

Zakładamy "klasowy ogródek" - zajęcia ogrodnicze w klasie I- II SP.

Wielu z nas nie wyobraża sobie świątecznego stołu bez rzeżuchy i owsa wielkanocnego. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie są mistrzami ogrodnictwa Hodowla owsa jest niezwykle łatwa i nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności i zabiegów pielęgnacyjnych.

• Wiosenny tydzień - dzień 1

18.03.2024

Za nami "Dzień bez plecaka", czyli pierwszy dzień "Wiosennego szalonego tygodnia" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Zadaniem uczniów było zastąpienie tradycyjnego plecaka czymś innym - i jak widać na zdjęciach pomysły były najróżniejsze.

A już jutro zapraszamy na "Dzień Żaby" - ubieramy jak najwięcej zielonych części garderoby.

• Tydzień Korczakowski - dzień piąty

15.03.2024

Wyjątkowy czas związany z obchodami ,,TYGODNIA KORCZAKOWSKIEGO" dobiegł końca, ale w naszej pamięci pozostaną na dłużej piękne wspomnienia.

Były emocje, wzruszenia, sportowa rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa. Uczniowie starszych klas zaprezentowali swoją wiedzę podczas "Szkolnego Konkursu wiedzy o Januszu Korczaku i jego twórczości".

• Zajęcia kulinarne w grupach wychowawczych

15.03.2024

Nic tak ludzi nie zbliża jak wspólna praca i wysiłek. Mając powyższe na uwadze, w dniu wczorajszym wychowankowie I i IV grupy wychowawczej uczestniczyli w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez Panie: Gabrielę Demczur i Małgorzatę Jurcz.

Zadaniem obu grup było przygotowanie pierogów z serem. Lepili wszyscy: dziewczyny i chłopcy, a także wychowawczynie. Nie brakowało też degustatorów. Wychowankowie podczas zajęć uczyli się wykonywania podstawowych czynności: tj. krojenia, obierania, mieszania czy łączenia produktów. Poznali nazwy i zastosowanie podstawowych sprzętów AGD zakupionych w ramach #LaboratoriaPrzyszłości , a także sposób ich obsługi i właściwego ich wykorzystywania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Sobota 04.05.2024