• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18.01.2024

Uczniowie klas IA, IB, IIB ZET oraz przedszkolaki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka obchodzonego 18 stycznia.

Dzieci uczestniczyły w prezentacji połączonej z krótkim quizem, wykonały prace plastyczną pt. „Kubuś Puchatek", rozwiązywały Kubusiowe karty pracy oraz ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową układając Puchatkowe puzzle.

• "Paczuszka dla maluszka" - podsumowanie akcji

15.01.2024

W okresie przedświątecznym w naszym Ośrodku odbyła się wolontariacka zbiórka produktów higienicznych w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczuszka dla maluszka".

Akcja ta już od kilku lat gości w naszym mieście.

Uczniowie i nauczyciele z naszego Ośrodka zbierali artykuły higieniczne, kosmetyki, środki czystości, które wspomogły podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Szarczu- niepełnosprawne kobiety i dziewczynki.

• Warsztaty mydlarskie

15.01.2024

W dniu 15.01.2024r. z inicjatywy nauczycielek Pani Gabrieli Demczur i Pani Anity Pytlewskiej-Filippov, w naszym Ośrodku odbyły się interesujące warsztaty mydlarskie, które na specjalne zaproszenie poprowadziła Pani Katarzyna Campbell - ceniona autorka książek, bajek i publikacji dedykowanych dzieciom oraz twórczyni rękodzieła.

• III Powiatowy Przegląd Kolęd

05.01.2024

Dziś, grupa teatralna "Ikar" z Naszego Ośrodka wzięła udział w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

Organizatorem wydarzenia byli:

- Młodzieżowa Rada Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego

- Powiat Strzelecko - Drezdenecki.

Opiekunem dzieci i młodzieży z Naszego Ośrodka jest Pani Alicja Wałdoch.

• Wyniki konkursu plastycznego "Ozdoba choinkowa"

21.12.2023

Jedną z tradycji wpisaną w Święta Bożego Narodzenia jest wykonywanie ozdób na choinkę.

W Naszym Ośrodku odbył się konkurs plastyczny ,, Ozdoba choinkowa". Ze swoimi pracami zgłosiło się 22 uczniów. Jury w swojej ocenie uwzględniło: pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania oraz wkład własny.

Spośród kilkudziesięciu ozdób choinkowych komisja wyłoniła najciekawsze wytwory plastyczne przyznała 3 nagrody oraz wyróżnienia:

• Dzień Integracji

Powszechnie przyjęto, że 3 grudnia obchodzimy Dzień Integracji

Jest to dzień wyjątkowy, gdyż koreluje z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Strzelcach Krajeńskich po raz pierwszy włączył się w świętowanie Dnia Integracji.

W tym roku połączyliśmy ten czas z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

• Koncert Świąteczny

21.12.2023

We wtorek, 19.12. w ramach projektu ,,Spotkanie z kulturą -bliżej muzyki" gościliśmy w naszym Ośrodku ,,Strzelecką Orkiestrę Dętą im. Jerzego Bywalca". Muzycy wprowadzili nas w świąteczny klimat i zagrali dla uczniów kolędy. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Dziękujemy bardzo serdecznie Orkiestrze za wspaniały koncert, a także rodzicom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Autorami projektu jest p. Katarzyna Halasz i p. Dariusz Kamzelski.

• Kółko języka angielskiego - kolejne spotkanie

21.12.2023

We wtorek odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie koła z języka angielskiego.

Ten wyjątkowy czas spędziliśmy na budowaniu świątecznej atmosfery. Podczas zajęć uczniowie byli zaangażowani w przygotowanie świątecznych deserów według przepisu w języku angielskim. Dzieci z pomocą nauczyciela prowadzącego, odszyfrowywały nazwy składników z przepisu, poznawały oraz osłuchiwały się ze zwrotami w języku obcym , doskonale się przy tym bawiąc.

• Jasełka 2023

19.12.2023

Tradycją Naszego Ośrodka są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Głównym celem Jasełek jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie umiejętności aktorskich, a także kształtowanie pozytywnych przeżyć.

Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich, odbyły się przepiękne Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z grupy teatralnej „Ikar”, wzbogacone występem instrumentalno – wokalnym uczniów klasy 1aSPDP oraz klasy 2a SPDP. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane został ciepło przyjęty przez zebraną publiczność i nagrodzony gromkimi brawami.

• Kółko geograficzne - kolejne spotkanie

19.12.2023

Nowe, cyfrowe technologie mają ogromny wpływ na zmianę sposobu uczenia się i nauczania. Możliwości jakie dają nam media cyfrowe zwiększają zaangażowanie uczniów i chęci do zdobywania wiedzy.

Określenie TIK jest skrótem od słów technologie informacyjno - komunikacyjne. Mówiąc prościej oznacza to np. stosowanie programów komputerowych, narzędzi do nauki online oraz różnego rodzaju aplikacji.

• Kółko historyczne - kolejne spotkanie

19.12.2023

W grudniu kółko historyczne spotkało się dwukrotnie.

Uczniowie tym razem zgłębiali meandry historii przy pomocy gier karcianych.

Pierwsza z nich to popularny "Piotruś", ale w wersji historycznj Pary tworzą w nim władcy z dynastii Piastów i przedmioty z nimi związane.

Druga gra - to budząca wśród uczniów bardzo pozytywne emocje - "Znaj znak". Na każdej karcie jest pokazanych 12 ze 133 różnych symboli dotyczących najnowszej historii Polski. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie karty i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają one jeden wspólny symbol. Uczniowie zdobywają więc wiedzę w bardzo przystępny sposób .

Sobota 04.05.2024